18.12.2018

Як приймати вітаміни і мінерали

Денис Лысюк
Бодибилдер-любитель
Як приймати вітаміни і мінерали

Для людини, яка активно займаєтьмя спортом, вітаміни і мінерали особливо важливі. Виробники спортивного харчування і фармацевтичні компанії розробили спеціальні вітаміни для спортсменів, що враховують підвищені потреби організму, що піддається постійному навантаженню. З їх допомогою можна не тільки попередити виникнення дефіциту певного речовини в організмі, але і запобігти уповільнення ходу нарощування маси м'язів і виникнення глобальних проблем зі здоров'ям. Як же їх правильно приймати?

Вітаміни є важливою частиною раціону будь-якої людини, допомагаючи нормальному обміну речовин і підтримці природних фізіологічних процесів організму. Людям, які відчувають постійні підвищені фізичні навантаження, якими є спортсмени, потрібно і підвищені концентрації вітамінів. Повноцінний раціон з багатим різноманітним меню – необхідна умова для людей, що займаються спортом. Але не всі здатні настільки ретельно стежити за своїм харчуванням і підраховувати калорії. Та й не завжди їжа містить необхідну кількість вітамінів і мінералів для спортсменів.

Кожен вітамін по-своєму важливий для нашого організму, а у спортсменів попит на них набагато вище. Недолік хоча б одного, може застопорити прогрес в м'язовій масі. Але є найбільш необхідні, які повинні надходити в організм людини щодня. До таких відносяться аскорбінова кислота (вітамін С), всі групи В, Д, А, Е та інші.

Прийом вітаміну С

Ще зі шкільного періоду ми знайомимося з аскорбіновою кислотою і любов до неї у нас з'являється в цей же час. Він потрібен кожному організму, будь то проста людина, або ж людина, яка веде спортивний спосіб життя. З його допомогою, синтезується білок в організмі; засвоюється залізо, як результат підвищується цінність крові; стабілізація рівня холестерину; збільшуються з'єднання колагену і тестостерону. Вітамін С зменшує можливість отримання травми, відновлює організм після фізичних навантажень. Овочі, фрукти, різноманітні ягоди, плоди і листя шипшини, солодкий перець, кольорова капуста, - в цих продуктах концентрація найбільш значна. Його слід приймати після прийому їжі, так як страждає слизова оболонка шлунка. Після прийому всередину, слід випити рясну кількість води. Нікотин знищує дуже стрімко його, одна сигарета виводить з організму 100 мг вітаміну С.

Правильне дозування вітаміну В12

Наступним важливим вітаміном є В12. Він попереджає розвиток анемії, організовує вуглеводний обмін, стежить за нормальним травленням, адже кишкові мікроби потребують його. Він потрапляє в організм з таких продуктів: яйце, молоко, риба, печінка. Дівчатам-спортсменкам, які приймають протизаплідні, слід знати, це тягне за собою руйнування вітаміну В12.

Додаємо в раціон вітаміни B1, В6, В12, А

Для збільшення кількості енергії, слід приймати В1. Він покращує травлення, глюкоза виробляється набагато швидше. Вітамін В1 допомагає людині залишатися довше молодим, ефективний у боротьбі проти нікотину, прискорює нервову провідність. У великій кількості він міститься в хлібі: житньому, чорному, його містять бобові та пивні дріжджі. Щодня людині необхідно приблизно 10 мкг, надлишок вітаміну В1 в організмі неможливий, так як він виводиться водою. Вітамін В6 організму в першу чергу з метою сталевих нервової і периферичних систем, його дефіцит спричиняє погіршенню здоров'я: нагромадження організмом токсичних речовин, стрибки тиску, судоми м'язів. Вітаміном В6 багаті банани, риба, яйця, зелень, а також різноманітні бобові зерна і ягоди. Він також легко розчиняється водою, його надлишок організму не страшний. Вітамін А корисний для зору, засвоюється тільки з жирними продуктами. Він підвищує імунітет, нормалізує рівень цукру в крові. Вітамін А міститься в таких продуктах як риб'ячий жир (тріска і її печінка, печінка миня), вершкове масло, вершки і молоко.

Загальні правила прийому вітамінів

Їх можна приймати як в таблетках , так і природним шляхом, але останнім звичайно ж краще, адже до цього пристосований наш організм. Які легко можна розчинити у воді, приймаються двічі на день, тому що вони легко засвоюються і виходять з організму.

Жиророзчинні (вітамін А) переважно приймати раз в день. Не можна приймати вітаміни постійно, необхідна перерва, як мінімум 1,5-2 місяці. Звичайно ж, щоб не було передозувань і вони принесли організму максимум користі треба дотримуватися ретельного дозування і слідувати інструкції по застосуванню.

Далеко не завжди можна знайти спеціалізовані вітаміни для спортсменів в аптеках. Але найнеобхідніші для помірних занять спортом вибрати не складно. Їх виготовляють виробники спортивного харчування спеціально для тих, хто піддає себе постійним фізичним навантаженням. Купити їх можна на нашому сайті Bcaa. Такі вітаміни здатні забезпечити організм збалансованим набором і необхідною кількістю всіх поживних речовин. Адже досягти потрібної пропорції одними лише продуктами неможливо.

Перейти до покупок

Відгуки про Як приймати вітаміни і мінерали 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті