08.09.2019

Роль і користь креатину в спорті

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Роль і користь креатину в спорті
Якщо запитати досвідчених бодібілдерів про найкориснішу спортивну добавку, то однозначною відповіддю буде креатин. Дійсно, важливість цієї речовини в організмі важко переоцінити. Креатин є джерелом додаткової енергії, такої необхідної при інтенсивних тренуваннях.

До речі, користь і безпека креатину в спортивному харчуванні досі викликає суперечки. Незважаючи на сотні проведених досліджень, багато медиків висловлюються про можливі небезпечні наслідки прийому речовини - від погіршення роботи нирок до захворювань серця. Насправді, такі гіпотези повністю безпідставні, оскільки креатин - найбільш досліджена добавка, яка до того ж не має негативного впливу на організм.

Корисні властивості креатину

За своєю суттю, креатин - це кислота з вмістом азоту, яка природно присутна в організмі людини. Вона синтезуються трьома амінокислотами, які приймають участь в травленні людини - гліцином, аргініном та метионіном. Як і будь-яка натуральна речовина, креатин виробляється організмом самостійно, але в дуже маленьких дозах. Внаслідок цього спортсменам доводиться "добувати" його з риби, червоного м'яса або спеціально розроблених харчових добавок.

Сьогодні різноманіття продуктів, що містять креатин вражає - пуріват, етил-естер і цитрат, гідрохлорид креатин. Останній, до речі, має вражаючу біологічну активність.

Креатин як природний енергетик

Все це розмаїття спортивного харчування служить одній загальній меті - надати атлетові "вибух" енергії, яка так необхідна в спорті. Працюючи спільно з анаеробним гліколезом, креатин синтезує АТФ. Тобто речовина, завдяки дії якої спортсмени можуть витримувати великі навантаження. Відповідно, чим більше в організмі креатину, тим він (спортсмен) більш витриваліший.

До речі, це не єдина користь речовини в спорті. Вступаючи в реакцію з певними ферментами, креатин вільно проникає в м'язову тканину, насичуючи її зсередини. В результаті, збільшується швидкість набору м'язової маси і рельєфність тіла.

Цікаво, що крім зростання спортивних показників, креатин здатний позитивно впливати на стан здоров'я атлета. Зокрема серця і нирок. Завдяки можливості регулювати серцеві скорочення, речовина допомагає попереджати захворювання нашого "моторчика". Недостатня кількість креатину в крові, в свою чергу, може призвести до ниркової недостатності. Це пояснює той факт, що людям з хворими нирками рекомендують вживати більшу кількість червоного м'яса і риби, багатих креатином.
Перейти до покупок

Відгуки про Роль і користь креатину в спорті 1

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Виталий

Добрый день! Употребляю спортивные добавки протеин и ВСАА сейчас хочу попробовать креатин, подскажите пожалуйста как их можно вместе чередовать или последовательность их приема,

Інші корисні статті