05.07.2019

Рекомендації з методики прийому креатину

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Рекомендації з методики прийому креатину
Креатин – це азотовмісна карбонова кислота, яка сприяє енергетичному обміну в м'язових і нервових волокнах, такий собі «передавач» енергії в організмі. Він має широке застосування в якості спортивної добавки, причому його ефективність, а також нешкідливість при прийомі, доведена вже багаторічною спортивною практикою провідних спортсменів.

Помічено, що властивість креатину покращує приріст сухої м'язової маси, що робить його просто незамінним спортивним харчуванням для бодібілдерів та інших силових атлетів. Він також здатний покращувати багато спортивних показників, таких, як витривалість і силові характеристики. Крім того, цей чудовий препарат знижує концентрацію різних кислот (наприклад, молочної) в встомлених м'язах, тим самим сприяючи якнайшвидшому їх відновленню після навантаження.

Приймають креатин курсами до двох місяців, після чого рекомендується зробити місячну перерву. Це можливо завдяки здатності креатину накопичуватися в м'язах і навіть після закінчення прийому виконувати свою функцію. Позитивний ефект спостерігається вже через перші кілька днів після того, як спортсмен почав вживати згадану добавку.

Випускається це спортивне харчування в рідкому вигляді, а також у формі таблеток, пігулок або порошку. В останньому випадку його треба розчиняти у воді або соці, при цьому його можна поєднувати з іншими добавками або амінокислотами для поліпшення його засвоєння.
Існують два основних і виправданих методу прийому цього препарату, кожен з яких має як своїх прихильників, так і супротивників.
Перший варіант – це завантажувальний метод, при якому в перші сім днів слід приймати 20 г креатину в добу, розділивши цю дозу на чотири прийоми по 5 г кожен. Перший раз його приймають вранці на порожній шлунок, а інші рази – в перервах між прийомами їжі. Після тижневого завантаження настає період підтримки оптимальної кількості креатину в організмі. Для цього приймають його всього один раз на добу, бажано після тренування, для найбільш інтенсивного відновлення енергії в стомлених м'язах. Збереження може відрізнятися у різних спортсменів при різних завданнях. Як правило це один або два місяці.

Другий варіант, так званий беззавантажувальний, передбачає прийом досить невеликої дози в 3-5 г один раз на добу, проте протягом більш тривалого терміну, протягом не менш як двох місяців. У цьому випадку концентрація цього препарату в м'язах відбувається не так швидко, як при використанні першого варіанту, однак загальний результат в підсумку буде приблизно однаковим.

Який з цих варіантов підійде саме вам – вирішувати доведеться на власному досвіді, прислухаючись до порад професійних спортсменів і тренерів. У будь-якому випадку, краще в перші день-два почати з невеликої (половинної) дози, щоб перевірити вплив препарату на організм і уникнути можливих алергічних реакцій.
Перейти до покупок

Відгуки про Рекомендації з методики прийому креатину 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті