16.07.2018

Лейцин і глютамін для росту м'язів

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Лейцин і глютамін для росту м'язів

Кожен спортсмен, що інтенсивно тренується в спортзалі, мріє про швидке нарощування м'язової маси. Не секрет, що цей процес безпосередньо залежить від надходження в організм білкового протеїну. Однак для того, щоб клітини могли отримати цей матеріал, він попередньо розпадається на амінокислоти – головну сировину для побудови м'язів.

Найбільш важливими вважаються незамінні амінокислоти, названі так тому, що вони не синтезуються організмом самостійно і тому повинні щодня надходити ззовні. Крім того, велику роль відіграє комплекс ВСАА, в який входять три важливі амінокислоти .

Поговоримо сьогодні більш детально про лейцин і глютамін.

Являючись незамінною амінокислотою з розгалуженими бічними ланцюгами, лейцин ключовим чином впливає на синтез білкових сполук і по праву вважається найпотужнішим каталізатором для росту м'язів. Крім цього, лейцин також пригнічує процес розпаду білків після інтенсивних силових навантажень, що сприяє якнайшвидшому відновленню стомлених м'язів. Але і це ще не все: лейцин збільшує кількість інсуліну – цього природного анаболічного гормону. Це сприяє швидшому потраплянню в м'язові клітини глюкози і амінокислот, а також покращує засвоєння креатину.

Глютамін безпосередньо бере участь в синтезі білка, а також допомагає м'язам адаптуватися до високих навантажень в найкоротші терміни. Оскільки після інтенсивних тренувань його запаси в клітинах швидко витрачаються (дослідження показали падіння рівня глютаміна після навантажень до 50%), необхідне постійне поповнення цієї амінокислоти в організмі.

Нещодавно вчені підтвердили раніше отримані дані про те, що глютамін може підтримувати досить високий рівень глюкози в крові, що покращує розщеплення жирних кислот і блокує таким чином відкладання підшкірного жирового шару.

Глютамін дуже важливий для атлетів, які активно тренуються  ще й тому, що є другою після глюкози сполукою, що дає працюючим м'язам необхідну енергію і знижує кислотність клітин. Дана амінокислота відома ще й своїми імуномодулюючими властивостями, оскільки сприяє активізації білих кров'яних тілець і таким чином зміцнює загальний імунітет організму.

Фахівці рекомендують приймати ці речовини разом, тому що глютамін підсилює дію анаболізму лейцину і прискорює синтез нового білка mTOR, який, в свою чергу, покращує ріст протеїну в м'язових клітинах, а також стимулює поділ клітин. Окремо лейцин і глютамін є просто важливими для здоров'я і нормальної життєдіяльності амінокислотами, в той час як комплексне вживання цих сполук здатне посилювати їх позитивний вплив на ріст м'язової маси.

Перейти до покупок

Відгуки про Лейцин і глютамін для росту м'язів 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті