14.01.2017

Аргінін альфа-кетоглутарат в спортивному харчуванні

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Аргінін альфа-кетоглутарат в спортивному харчуванні
Незамінна амінокислота аргінін входить до складу білкових молекул і бере участь в синтезі одного з найголовніших регуляторів обміну речовин в організмі – оксиду азоту. У спортивному харчуванні давно і ефективно застосовується добавка AAKG аргінін альфа-кетоглутарат.

Даний препарат є сіллю аргініну і кетоглутарової кислоти. Популярність цієї добавки різко зросла після того, як Нобелівська премія з медицини 1998 року була присуджена трьом ученим, які відкрили і довели вплив оксиду азоту на роботу серцево-судинної систем, особливо при інтенсивних фізичних навантаженнях, а також позитивний вплив на будову гладкої мускулатури.

Деякий час не тільки ставилися під сумнів корисні властивості аргініну, а й висловлювалися побоювання в зв'язку можливим збитком для здоров'я. Однак останні дослідження довели повну необґрунтованість цих висловлювань і абсолютну безпеку прийому даного препарату.

AAKG не чинить прямого впливу на ріст м'язової маси. Однак після його прийому спостерігалося зростання показників сили, а також загальної витривалості організму до фізичних навантажень. Вчені припускають, що пов'язано це з тим, що аргінін розслабляє стінки судин і покращує кровопостачання м'язів, а отже – і доставку в тканини кисню.

В результаті м'язи не тільки отримують всі необхідні речовини, але також прискорюється і процес виведення з них відпрацьованих речовин. Це позитивно позначається на регенерації мускулатури після накачування і прискорює процес відновлення.

Застосування аргініну альфа-кетоглутарата в якості ефективної добавки для тренуються атлетів показано ще й в силу інших факторів. Аргінін здатний майже вдвічі збільшувати синтез в організмі гормону росту, що важливо не тільки для збільшення м'язів, але і для підтримки активної працездатності всього організму довгий час.

Проведені дослідження довели ще одну дивовижну здатність цього препарату – він позитивно впливає на показники сили і пікової потужності, необхідні для роботи в бодібілдингу. Крім того, він знижує вироблення гормону кортизолу, тим самим захищаючи серцево-судинну і нервову системи і навіть здатний в деякій мірі нормалізувати артеріальний тиск.

Серед інших позитивних властивостей аргініну – підтримка чутливості до інсуліну, що дозволяє уникнути стрибків рівня цукру в крові, а також позитивний вплив на сексуальну функцію і навіть посилення статевого потягу, причому це однаково відноситься до представників обох статей.

З усього вищесказаного випливає, що аргінін альфа-кетоглутарат є незамінним помічником спортсмена в боротьбі за кращий результат. Випускається він у вигляді порошків, капсул і більш ефективної рідкої формули. Вживати цю спортивну добавку слід по 5-10 г на добу, розбивши дозу на 2-3 прийоми, краще перед початком тренування, а також відразу після нього.
Перейти до покупок

Відгуки про Аргінін альфа-кетоглутарат в спортивному харчуванні 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті