27.09.2017

Значення глутамінової кислоти для людей, які займаються спортом

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Значення глутамінової кислоти для людей, які займаються спортом
Глутамінова кислота відіграє величезну і універсальну роль в людському організмі. Вона становить близько чверті від всіх незамінних і замінних амінокислот і виконує цілий ряд найважливіших функцій.

Без глутамінової кислоти припиняється синтез білків і вуглеводів, результатом якого є процес поділу клітин, відновлення пошкоджених м'язових волокон і вивільнення енергії. Позитивний вплив на підвищення працездатності робить цей препарат надзвичайно важливим серед професійних спортсменів, а також всіх, хто займається активною фізичною діяльністю.

Саме стимуляція синтезу м'язових волокон дозволяє зарахувати дану амінокислоту до обов'язкових складових спортивного раціону. А її здатність посилювати імунітет дозволяє істотно скоротити захворюваність серед атлетів. Особливо це актуально в періоди інтенсивних навантажень, які часто передують змаганням і супроводжуються, до того ж, хвилюваннями і стресами. Ті, хто вживає анаболічні стероїдні препарати, також стають більш вразливі до різних інфекцій, тому для таких спортсменів прийом глутамінової кислоти має величезне значення.

Впливаючи і стимулюючи нервову систему, глутамінова кислота якісно впливає на обмін речовин. Крім того, без її участі неможливий синтез інших амінокислот, так що можна сказати, що більша частина клітин нашого тіла так чи інакше побудована за участю саме глутамінової кислоти. Помічено також, що глутамін здатний підвищувати секрецію гормонів росту, що особливо цінно для атлетів, які працюють над набором м'язової маси.

Не менш важливим аспектом є здатність цієї речовини впливати на швидке відновлення м'язів після напружених силових тренувань. Завдяки нейтралізації дії аміаку в результаті азотистого обміну, зменшуються наслідки катаболічних процесів і забезпечується таким чином більш активне функціонування серцевого м'яза.

Глутамінова кислота здатна покращувати діяльність головного мозку і стимулювати роботу нервової системи. Після прийому препарату зафіксовано поліпшення концентрації уваги і пам'яті. Помічено, що ця речовина також знижує рівень тривожності і зменшує надмірну тягу до вживання солодкого та алкоголю.

Глутамінова кислота міститься в багатьох продуктах рослинного походження, а також в будь-яких білкових продуктах. Найбільша її кількість знаходиться в молочній сироватці. Але для нормального функціонування організму спортсмена недостатньо тієї кількості, яка надходить з їжею. Тому цей препарат обов'язково слід додатково приймати під час активних фізичних навантажень. Коштує глютамін відносно недорого, а придбати його можна в нашому магазині спортивного харчування або в звичайних аптеках.
Перейти до покупок

Відгуки про Значення глутамінової кислоти для людей, які займаються спортом 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті